مقالات

خداحافظی با سوسک ها

چگونه از شر سوسک های آلمانی خلاص شویم

مهم نیست چقدر سعی می کنید از سوسک ها دوری کنید، این تلاش ها ممکن است با شکست مواجه شوند. گاهی اوقات آنها فقط از ناکجاآباد ظاهر می شوند. اما البته باید برای جلوگیری از آن تدابیری اندیشید.
راه های مختلفی برای نفوذ آنها به خانه شما وجود دارد. آنها ممکن است در جعبه و کیسه آورده شوند. بنابراین اگر شک دارید که در آن سوسک دارید، قبل از آوردن کیسه به خانه، تمام وسایل خود را در بیرون بررسی کنید.
هنگامی که هجوم سوسک در آپارتمان شما شروع شد، مطمئن باشید که آفات قصد دارند برای مدت طولانی با شما بمانند. اگر آنها را بدون غذا در دسترس بگذارید، از صابون، خمیر دندان و حتی کتاب تغذیه می کنند. و اگر در طول شب به اندازه یک بشقاب کثیف در سینک بگذارید، سوسک ها همه فرصت ها را برای یک جشن غذا خواهند داشت.
با توجه به اینکه معمولاً در مکان های گرم و مرطوب زندگی می کنند (محیط طبیعی آنها گرمسیری است)، این حشرات ترجیح می دهند در آشپزخانه و حمام زندگی کنند. اگرچه طعم غذا نیز ممکن است آنها را به اتاق غذاخوری یا حتی اتاق خواب جذب کند.

آشپزخانه و حمام خود را تا جایی که می توانید تمیز و خشک نگه دارید

با کمی تلاش می توانید خانه خود را کاملاً از نفوذ متجاوزان دور نگه دارید. و در اینجا قانون طلایی این است: آشپزخانه و حمام خود را تا جایی که می توانید تمیز و خشک نگه دارید. شستن مرتب کابینت ها و لوازم خانگی را فراموش نکنید. همچنین به حیاط خود توجه کنید: تمام انباشته های چوب و سطل زباله را از آن جدا کنید. سوسک ها معمولا در چنین مکان هایی زندگی می کنند و از آنجا به راحتی می توانند به خانه شما نقل مکان کنند. در خانه خود از رطوبت گیر استفاده کنید: هر چه رطوبت خانه کمتر باشد، جذابیت آن برای آفات کمتر است. روی پنجره های خود پرده ها قرار دهید و درب خانه را برای مدت طولانی باز نگذارید. با انجام همه این اقدامات به درستی خانه شما از شر سوسک ها پاک می شود. و اگر سوسک های آلمانی هنوز راهی برای نقل مکان با شما پیدا می کنند، فقط دستورالعمل های زیر را دنبال کنید – و خانه شما به زودی پاک خواهد شد. چه مدت طول می کشد تا از شر سوسک ها خلاص شوید؟ برای یک آلودگی شدید، ممکن است تا هشت هفته نیاز داشته باشید، اما در بیشتر موارد، نتیجه رضایت‌بخشی در عرض دو هفته حاصل می‌شود.

خانه خود را برای آنها نامناسب کنید!

 

از آنجایی که ممکن است برای مدت طولانی (حداقل 12 روز) بدون غذا و آب زنده بمانند و خیلی سریع تکثیر شوند، این افراد واقعاً ممکن است چالشی ایجاد کنند. اما تسلیم نشوید؛ اگر بی رحم و ثابت باشید مطمئناً خانه تسخیر شده خود را باز خواهید یافت.
این آفات برای رفاه خود به غذا، رطوبت و سرپناه نیاز دارند. متأسفانه خانه شما همه اینها را فراهم میکند. پس برای خراب کردن زندگی آنها باید تا حد امکان دسترسی آنها به این موارد را از بین ببرید

 

مرحله 1: آنها را گرسنه رها کنید!

 

اول از همه، منابع غذایی سوسک ها را حذف کنید. به یاد داشته باشید که بسیاری از چیزهایی که برای شما زباله است برای آنها لذیذ است. بنابراین برای اینکه این افراد را گرسنه رها کنید باید :
  • تمام وسایل آشپزخانه را به طور کامل تمیز کنید. بقایای غذا و ریختن آن در مایکروویو، توستر، یخچال و سایر دستگاه‌های شما و اطراف آن ممکن است برای ماه‌ها غذای سوسک‌ها را تامین کند.
  • کابینت آشپزخانه را تمیز کنید. حتی اگر “تقریبا تمیز” به نظر می رسد، مطمئناً حاوی خرده ها و نشت مواد غذایی هستند که منبع غذایی عالی برای آفات است.
  • غذا را فقط در یک اتاق مصرف کنید. با بردن غذا در خانه هرگز از ریختن و خرده های ریز جلوگیری نمی کنید. و سوسک ها در استفاده از این مزیت کوتاهی نخواهند کرد!
  • هر عصر کف ها را جاروبرقی بکشید. به بهداشت کلی کمک خواهد کرد. و سوسک ها در شب فعال هستند پس بهتر است در آن زمان تنقلاتی پیدا نکنند.
  • ظروف غذای حیوانات خانگی را عصر خالی کنید و صبح دوباره پر کنید.
  • هر عصر زباله ها را بیرون بیاورید. اگر می‌خواهید از هجوم محافظت کنید، تمام مواد غذایی را در بسته‌های بسته یا در بسته نگهداری کنید و سعی کنید هر روز غذا را به مقدار کم بخرید تا یک شب در خانه نگه ندارید

مرحله 2: همه چیز را خشک کنید!

کار بعدی این است که رطوبت خانه خود را از بین ببرید. البته اصلا نمی توانید از آب استفاده کنید.
اما راه‌هایی برای خشک‌تر کردن خانه‌تان وجود دارد :
  • تمام لوله های نشتی و عرق کننده را تعمیر و تعویض کنید.
  • قبل از رفتن به رختخواب تمام سینک ها، وان ها و دوش ها را با دستمال کاغذی خشک کنید.
  • حوله های مرطوب را به همراه زباله های دیگر به طور مرتب بیرون بیاورید.
  • ظروف آب حیوانات خانگی را در شب خشک کنید و صبح آنها را دوباره پر کنید

مرحله 3: به آنها سرپناهی ندهید!

 برای این که آفات بدون مسکن مناسب باشن تا آنجا که می توانید شکاف ها و فضای خالی دیوار را با یک تفنگ درزگیر برطرف کنید. بدخواب شدن قطعا هیچ سودی برای سوسک ها نخواهد داشت. همچنین باید اقداماتی را برای جلوگیری از تهاجمات بیشتر به خانه خود انجام دهید. قسمت‌های بیرونی نزدیک خانه‌تان را تا حد امکان تمیز کنید و مطمئن شوید که تمام پنجره‌ها و درها به خوبی در چارچوب خود قرار می‌گیرند و هیچ شکافی ندارند.
راه های طبیعی زیادی برای از بین بردن این حشرات بد وجود دارد
یکی از این گزینه ها جوش شیرین است. مقدار مساوی از جوش شیرین و شکر را با هم مخلوط کنید و این مخلوط را در بشقاب های پلاستیکی کوچک بریزید. بشقاب ها را در هر کجا که فکر می کنید سوسک ها آنها را پیدا می کنند قرار دهید.
بوی قند سوسک ها را جذب می کند و نوشابه سمی است زیرا در هنگام واکنش با آب گاز تولید می کند که باعث ترکیدن معده سوسک می شود. اگر از این مخلوط استفاده می کنید، مطمئن شوید که آفات به مقداری آب دسترسی دارند

تهیه شده توسط سایت homeflower.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.